За інформацією вчених, гепатоцити відіграють особливу роль у розвитку такого захворювання як діабет, пише Developmental Cell.

Читайте також: Як зупинити старіння: вчені знайшли новий метод

Порушення, які виникають у них, негативно впливають на процес виробництва інсуліну в організмі. Під час дослідження цих клітин науковці виявили гепатоцити надзвичайно мініатюрних розмірів.

Дослідження показало, що у дорослих особин печінка може складатися з клітин різних розмірів. Вчені встановили, що чим дрібніші і чисельніші клітини печінки тварин, тим довше термін життя. І навпаки – у тварин з великими численними гепатоцитами швидкий процес дозрівання швидко проходить життя.

Збільшення клітин печінки залежить впливає активне вироблення білка-мішені рапаміцину mTOR: чим активніше він синтезується, тим інтенсивніше процес збільшення розмірів клітин. Ссавці, які живуть довше, не відчувають такого раннього і потужного впливу білка mTOR.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.