Про результат дослідження пише The Journal of Experimental Medicine.

Спершу науковці досліджували знищення бактерії дифтерії на потомстві генетично модифікованих мишей.

Читайте також: Тату-майстер створює зі своїх робіт мультфільми

Під час експериментів гризунам у хвости вводили заражені клітини забарвлені спеціальними флуоресцентними чорнилами та вивчали ці ділянки під мікроскопом.

Вчені з’ясували, що коли клітини з кольором гинуть, то вивільняють фарбу, яку зберігали до цього.

Крім того, частинки пігменту є великими і не можуть проникати безпосередньо у лімфатичні судини, які виконують функцію фільтру.

Але фарба потрапляє до клітин імунної системи, які називаються макрофаги. Вони ідентифікують і поглинають сміття, мікроби та інші сторонні тіла (макрофагів), у такий спосіб фарба "застрягає" у шкірі.

Імунологи вважають, що саме це робить татуювання такими стійкими.

Як пояснила провідна авторка дослідження Сандрін Генрі з Французького національного інституту здоров'я та медичних досліджень, що "якщо тимчасово загальмувати функції макрофагів шкіри, то фрагменти частинок пігменту не будуть поглинатися цими клітинами, а почнуть поступово "стікати" по лімфатичних судинах, що забезпечить абсолютно безслідне видалення татуювань".

Невдалі тату можна видалити безболісно

Вона разом з колегами надалі планують об'єднатися з дерматологами та розробити метод, який дозволить покращити цей спосіб видалення тату.

Імунолог з Університетського коледжу Лондона Саймон Йона вважає, що якщо поєднати лазерне видалення з новим підходам, то це справді забезпечить якісне позбавлення небажаних татуювань.

"Це може бути особливо корисним для видалення маленьких татуювань у чітко визначеному місці", – цитує вченого Scientific American.