Результати дослідження опублікували у журналі Nature Microbiology.
Читайте також: Поширений вид грибку може викликати інфекцію мозку та порушити пам'ять, – вчені
Кліщ може передавати важку лихоманку з синдромом тромбоцитопенії (Severe fever with thrombocytopenia syndrome, SFTS).
Лихоманка з синдромом тромбоцитопенії – що це?
Вірус виснажує тромбоцити крові при самовідтворенні нуклеїнових кислот, що запобігає згортанню крові і призводить до крововиливу, яке аналогічне зараженням вірусом Ебола.
Вчені виявили, що вірус націлений на ген TPL2, який бере участь в запальній реакції організму. У здорової людини природна запальна реакція допомагає боротися з інфекцією.
Вчені наблизилися до створення препарату від лихоманки з синдромом тромбоцитопенії
Після того, як організм заразився SFTS вірус направляє ген TPL2 на відключення цієї реакції в місці укусу кліща, створюючи захищене місце, в якому вірус може розмножуватися і поширюватися по всьому тілу.
Дослідники зуміли відключити TPL2 за допомогою інгібітору. Після цього здорова імунна функція організму контролювала реплікацію вірусу, що призвело до більш легкої інфекції. Вчені вважають що сигнальний шлях (послідовність молекул, через яку інформація від клітинного рецептора передається всередині клітини) є потенційною ціллю для можливої терапії.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.