Чому небезпечне ожиріння печінки

Неалкогольна жирова хвороба печінки є одним із найбільш поширених захворювань печінки у світі – нею страждає приблизно чверть населення землі. Внаслідок того, що симптоми досить повільно прогресують, пацієнти не знають про наявність захворювання, а без лікування ожиріння печінки може перейти в цироз і рак печінки.

До теми Генне редагування зупинило розмноження коронавірусу в людських клітинах

Проривний механізм запропонували каліфорнійські вчені

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вивчали хімічні модифікації в деяких молекулах РНК, які дозволили розкрити захисний механізм від неалкогольної жирової хвороби печінки.

Впродовж кількох останніх років вчені вже ідентифікували сотні хімічних модифікацій, які можуть відбуватися в молекулах РНК, змінюючи інструкції по створенню білків. Деякі з них виявляються корисними, а інші – ні.

Висновки вчених

При цьому у самців і самок її відсутність виявлялося по-різному. У самок мишей без m6A хвороба розвивалася швидше, що пояснює більш високу частоту ожиріння печінки у жінок, ніж у чоловіків.

Експериментальне лікування вже показало перспективність нового відкриття для розробки нових ліків.

Вчені й надалі будуть перевіряти перспективність цієї стратегії, щоб в кінцевому підсумку наблизиться до розробки терапії для людини.

Цікаво Більше ніякої крові: створили безболісний тест для визначення рівня цукру у діабетиків