Відомо, що зараз рівень вакцинації на континенті найнижчий у всьому світі. За словами учених, новий препарат повинен допомогти збільшити рівень щеплення в країнах Африки.
Увага У російської вакцини "Супутник V" знайшли нові серйозні побічні ефекти
Дослідників підтримала Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
Що відомо про нову версію вакцини
Цю вакцину розробили у компанії Afrigen Biologics. Вже повідомили про те, що планують провести клінічні випробування вже у листопаді 2022 року.
Це частина всесвітньої ініціативи з нарощування потенціалу та можливостей для країн з низькими та середніми рівнями доходу,
– зазначив директор компанії Afrigen Biologics Петр Тербланш.
Скопійована вакцина є препаратом з інформаційною РНК, виготовленою американською фірмою Moderna. Pfizer-BioNTech також виготовила вакцину за тією ж технологією.
Цей тип вакцин вчить клітини, як виробляти білок, який викликає імунну відповідь усередині нашого організму, а не поміщає в організм ослаблений чи інактивований вірус.
Як вченим вдалося скопіювати вакцину Moderna
Річ у тім, що в компанії Moderna раніше заявляли, що не забезпечуватимуть дотримання патентів на свою вакцину. Тобто вони самі дозволили вченим у Кейптауні створити власну версію препарату.
"Це дає нам можливість виробляти власні вакцини у майбутньому, бути готовими до нових пандемій, виробляти матеріали для клінічних випробувань на африканській землі, а потім вивчати інші актуальні захворювання в Африці", – підсумувала головна наукова співробітниця компанії докторка Керін Феннер, назвавши це досягнення "насправді значним".
Вакцинація в Африці та світі
- У багатьох країнах Африки повністю вакцинували менше як 10% населення. Загалом Південна Африка вакцинувала лише 27% свого населення.
- Тоді як у Північній Америці щепили 60%, Європі – 63% та в Азії – 61%.