Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповіла відсторонена від виконання обов'язків голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) Наталія Гудзь.

Читайте також: Сезон грипу в Україні: симптоми та профілактика в інфографіці

Зазначимо, що, згідно з правилами, після вдалого проходження лабораторного контролю, ліки надходять у продаж.

За словами Гудзь, цього року французька вакцина від грипу Vaxigrip Tetra вже пішла на лабораторний контроль, а південнокорейська GC Flu піде найближчим часом. Водночас очільниця Держлікслужби зазначила, що минулого року проблеми з поставками французької вакцини були спровоковані самим виробником Sanofi Pasteur.

Чому до України надійшла партія вакцин, яка була "перепакована для України"? Нас насторожило це незрозуміле формулювання з сертифіката, який прийшов разом з партією вакцини. Надалі сама компанія, щоб уникнути нових помилок, внесла безліч змін до своїх реєстраційних досьє в Україні,
– зазначила вона.

До слова, у Міністерстві охорони здоров’я прогнозують, що початок епідемії грипу в Україні стартує у жовтні 2018 року.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.