І поки адепти, апологети і антагоністи щеплень ламають списи у змаганні, чиє зверху, сайт "24" нагадує, проти яких небезпечних хвороб Україна гарантує своїм громадянам щеплення, і з'ясував – на якому рівні сьогодні забезпечення вакцинами.
Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика
Проти яких хвороб є державна вакцинація
На сайті Міністерства охорони здоров'я є така інфографіка-нагадування з інформацією, у якому віці варто вакцинувати дітей та дорослих і від яких хвороб.
У якому віці дітям варто робити щеплення
Як дізнатися, чи наявні вакцини у певному регіоні
Інформацію про наявність певної вакцини в області можна перевірити у спеціальній таблиці на сайті того ж МОЗ – ось тут. Інформація таблиці оновлюється.
У відомстві уточнюють: вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті – державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.
Усі вакцини безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані ВООЗ – найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі.
Про безпечність закуплених вакцин
У МОЗ переконують – закуплені вакцини безпечні. Будь-яка ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання, та надалі її регулярно перевіряють. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, біль в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні та ретельно відстежуються і розслідуються.
Натомість, наголошують у міністерстві, набагато ймовірнішими є серйозні наслідки захворювань, які вакцинація може подолати. Наприклад, поліомієліт здатен спричинити параліч, кір – викликати енцефаліт і сліпоту, а деякі інфекції, яким можна запобігти вакцинуванням, можуть навіть призвести до летальних випадків. "Користь від імунізації значно переважує ризики, адже без неї кількість хвороб та смертей буде збільшуватися", – впевнені у МОЗ.
Читайте також: Як знайти ліки, яких "немає", і добитися від лікарів гарантованого державою лікування