Ексзаступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповів, що вакцинація в Україні проходить найповільніше в Європі. Він зазначив, що інші країни за місяць робили значно більше щеплень.
Читайте також Зеленський чи Степанов: кого українці вважають відповідальним за вакцинацію
Скільки може тривати вакцинація
За словами Ковтонюка, якщо в Україні нічого радикально не зміниться у питанні вакцинації, то цей процес може затягнутися до 2023 року. Ексзаступник міністра вважає, що наразі є дуже багато людей, які хочуть отримати щеплення, але не мають для цього можливості.
І план вакцинації, і комунікація довкола цього настільки невдалі, що з такою швидкістю на нас очікує кілька років кампанії,
– припустив він.
Що не так з планом вакцинації
На думку Ковтонюка, український план вакцинації складений дуже неякісно та містить зайві етапи. Він розповів, що навіть люди в пріоритетних групах, які готові зробити щеплення, не можуть цього зробити.
До теми Україна порушує основні етапи екстреної вакцинації, – Скалецька
Як зазначив ексзаступник міністра, яку б з основних вакцин не завезли в Україну, її варто використовувати.
В Україні триває кампанія вакцинації від COVID-19: дивіться відео
Вакцинація в Україні: коротко
- В Україні вакцинація проти COVID-19 стартувала 24 лютого 2021 року. Перше щеплення отримав медик із Черкас.
- Станом на 25 березня, триває 2 етап вакцинації. Тепер щеплення мають отримати люди віком від 80 років, а також сімейні лікарі.
- Варто зауважити, що в Україні після вакцинації померли 2 людей. Це військова з Одещини та провізор аптеки військового госпіталю з Чернівців. Однак обоє померлих мали супутні серцево-судинні захворювання.
Етапи вакцинації в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу