Окрім обов'язкового дозволу батьків та їхньої присутності, необхідно буде мати ще деякі документи. Про це розповіли у розповіли у Міністерстві охорони здоров'я.

Важливо Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Які документи потрібні

Для того, щоб щепити від коронавірусної хвороби дитину, віком від 12 років, батьки або опікуни мають надати лікарю, який проводить вакцинацію, документи, що підтверджують наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень (форма 063/о).

Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплення та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19,
– зазначили у МОЗ.

Важливо, що для того, аби вакцинувати свою дитину, батьки повинні отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря та взяти документ з собою у пункт щеплення.

Раніше дітей можна було вакцинувати лише за певних умов: якщо є хронічні захворювання або вони виїжджають за кордон на навчання чи з іншою метою. Зараз же – вакцинуватимуть усіх дітей 12 – 17 років, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19.

Інші умови вакцинації дітей

  • Діти, яким за станом здоров'я не загрожує важка форма COVID-19, можуть зробити щеплення тільки за умови наявності вакцини.
  • Протипоказання до вакцинації таке ж, як і у дорослих – наявність алергії на один з компонентів препарату Pfizer від Comirnaty.
  • Препарат потрібно вводити двома дозами з інтервалом між щепленням від 21 до 28 днів.
  • Якщо дитину потрібно вакцинувати й від інших хвороб (до прикладу, проти грипу) – необхідно дотримуватись 14-денного інтервалу між введенням різних препаратів. Виняток – екстрена вакцинація.