Італійські вчені з дослідницького інституту Istituti Fisioterapici Ospitalieri оцінили відповідь антитіл на 2 дози вакцини Pfizer / BioNTech у 248 медичних працівників.

До теми Чи можна заразитися коронавірусом через вакцину

Результати дослідження

  • Через 7 днів після другої дози у 99,5% з них розвинулися антитіла, і ця відповідь була вищою, ніж у тих, хто перехворів COVID-19. Однак у людей з надмірною вагою і ожирінням імунна реакція була притупленою.
  • У медичних працівників з ожирінням виробилася лише половина антитіл у відповідь на 2-гу дозу вакцини в порівнянні зі здоровими людьми.

Який вихід?

Це може означати, що людям з ожирінням потрібна додаткова доза вакцини, щоб забезпечити їм належний захист від коронавірусу.

Оскільки ожиріння є основним фактором ризику захворюваності та смертності пацієнтів з COVID-19, необхідно обов'язково спланувати ефективну програму вакцинації в цій підгрупі. Ймовірно, давати більшу дозу препарату,
– зазначили дослідники.

Чому так відбувається?

Попереднє дослідження показало, що ожиріння збільшує ризик смерті від COVID-19 майже на 50%, а також збільшує ризик госпіталізації на 113%.

Це може бути пов'язано з тим, що люди з ожирінням часто мають інші супутні захворювання, як-от серцеві захворювання або діабет ІІ типу, а надлишок жиру в організмі може спричинити метаболічні зміни, зокрема резистентність до інсуліну і запалення, які ускладнюють боротьбу з інфекціями.