З всього переліку 78 препаратів пацієнти отримуватимуть безоплатно. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім Реєстром.

Читайте також: Як повернути ліки в аптеку: інструкція МОЗ

Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн.

У МОЗ зазначають, що пацієнти зможуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою понад 46 мільйонів упаковок препаратів – на 7 мільйонів більше, аніж упродовж дії попереднього Реєстру.


МОЗ затвердило новий перелік препаратів за програмою "Доступні ліки"​

Повний перелік ліків можна переглянути тут.

Як отримати препарат за програмою "Доступні ліки".

1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

2. Лікар проводить огляд і виписує рецепт.

3. Лікар виписує електронний рецепт, під час цього перевіряє номер телефону пацієнта.

4. На мобільний телефон приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. За необхідності лікар може видрукувати консультаційний висновок.

5. Пацієнт йде в аптеку, яке бере участь у програмі і називає працівнику аптеки номер рецепта.

6. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

"Доступні ліки" – що це
Це програма, яка працює з квітня 2017 року. Її мета – забезпечити громадян України необхідними ліками. За рецептом лікаря вони можуть отримати безкоштовно або з доплатою медичні препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми.

З початку функціонування програми пацієнти з вищеперерахованими хворобами отримали ліки за понад 32 мільйонами рецептів на суму понад 1,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, що 1 лютого МОЗ України затвердив новий реєстр препаратів програми "Доступні ліки" – п'ятий від початку дії програми. До переліку програми увійшло 258 препаратів. Для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти змогли отримати 64 безоплатних препаратів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.