Величезна кількість українців не мають під боком доступної лікарні, а повинні їхати за десятки кілометрів, щоб отримати високоякісні медичні послуги. Мова, в тому числі, і про екстрену медицину. Про це 8 травня на засіданні уряду заявив прем’єр Денис Шмигаль, повідомляє 24 канал.

Важливо МОЗ блокує другий етап медичної реформи

Ми сьогодні це мінятимемо. Кошти нашого найбільшого платника податків НАК "Нафтогаз" напряму підуть на будівництво і реконструкцію приймальних відділень по всій Україні. Ми говоримо про проєкт на суму щонайменше 6 мільярдів гривень,
– заявив Шмигаль.

Він також зазначив, що за даними аудиту, за результатами 2020 року "Нафтогаз" сплатить 39,7 мільярда гривень у вигляді дивідендів. При цьому вже сплачено 8,5 мільярда гривень.

"Найбільша державна компанія має працювати для людей, тому більша частина цих коштів піде якраз на розвиток – будівництво доріг та реконструкцію приймальних відділень лікарень, наповнення їх відповідним сучасним обладнанням за однаковим стандартом", – сказав прем’єр.

Що таке опорна лікарня? Медичний заклад, у якому працює найбільше лікарів, де є найбільше медичного обладнання, який працює цілодобово, і основна умова – шлях пацієнта до лікарні не має перевищувати годину. Ці лікарні укладають контракти з державою і вона фінансово їх підтримує.

Дивіться відео з засідання уряду 6 травня: