"Трансплантологія – це наука про те, як врятувати абсолютно безнадійних людей. У листі очікування стоять молоді люди 20, 30, 40 років. І люди будуть шукати будь-який вихід із ситуації як врятувати себе, і вони робитимуть це будь-яким коштом. І якщо ми законним шляхом не дамо можливість це робити, вони робитимуть це нелегально. Тому і з'явилася ідея змінити закон", – каже експерт.

За його словами, зміни полягають у тому, аби встановити у законі про трансплантологію презумпцію згоди. Це означає, що людина після смерті стає донором, якщо під час життя не відмовилась від цього. Він наголосив, що зараз у багатьох цивілізованих країн світу діє презумпція згоди, зокрема, в Іспанії, де щороку проводиться близько 50 трупних трансплантацій на 10 тисяч населення.

"Близько 30% українців ментально готові дати попередню згоду на забіг органів після смерті", – додав він.

Нагадаємо, за словами директора Координаційного центру трансплантації МОЗ Руслана Салютіна, до Верховної Ради подано лише концепцію розвитку служби трансплантації органів, а законопроекту про внесення відповідних змін до законодавства не існує.