Україна повністю забезпечена тестами для виявлення коронавірусу, заявив в ефірі "Свободи слова" головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Дізнайтесь більше В Україні підтвердили понад 12 тисяч випадків коронавірусної хвороби

Наразі ми робимо 7 тисяч тестів щодня, але можемо робити 10 тисяч,
– зазначив Ляшко.

За його словами, Україна слідує прикладу ВООЗ, європейських країн, які віддають перевагу саме ПЛР-тестам, а не експрес.

Крім того, у МОЗ пильно стежать за поширенням коронавірусу у Польщі. Ситуація в Україні відстає від польської на 12-13 днів.

"Ми дивимося, скільки тестів робили у Польщі, коли там було 5 тисяч хворих й аналізуємо", – пояснив головний санлікар. В Україні на таку кількість хворих тестів роблять трохи менше. Однак Україна робить їх прицільніше. Наприклад, провели 4 тисячі тестів, позитивний результат дали 400. У Польщі цей відсоток нижчий.

Складнощі у тому, що ПЛР-тести можуть проводити лише у спеціальних лабораторіях, які мають відповідний клас захисту.

Головний санітарний лікар додав, що незабаром прибудуть картриджі для ПЛР, які будуть у кожному госпітальному окрузі.

Наразі тестів вистарчає для того, щоб зробити їх всім, хто цього потребує.

Ляшко закликав українців у випадків симптомів коронавірусу не боятися звертатися по допомогу до сімейних лікарів, у швидку допомогу. Якщо відмовляються їхати на виклик, на гарячу лінію.

Зверніть увагу! В Україні виявили 12 331 випадок захворювання на коронавірус. За добу 3 травня вдалося встановити ще 418 випадків зараження. Від недуги померли 15 людей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.