Про це повідомляє кореспондент 24 Каналу Оксана Тропотяга. Конкурс був проведений в рамках медреформи.

У конкурсі на голову Національної служби здоров’я (зокрема, за результатами тестування на знання законодавства, розв’язання ситуаційних завдань та співбесіди) Олег Петренко набрав 14,64 балів.

Читайте також: Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

На другому місці за результатами конкурсу – колишній заступник міністра юстиції Андрій Вишневський. Він може очолити Національну службу здоров'я, якщо переможець відмовиться від керівництва.

Олег Петренко на цей момент є заступником генерального директора з питань стратегічного розвитку клініки ISIDA. Був радником Міністра охорони здоров’я України (2005–2006). У 2009-2015 роках – перший заступник генерального директора приватної універсальної клініки "Оберіг". У клініці ISIDA працює з 2015 року.

У 2017 році залучався в ролі експерта на засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Брав активну участь у розробці медичної реформи в Україні.

Що таке Національна служба здоров’я України? Це новий орган, створений в рамках медреформи. Відомство розпоряджатиметься бюджетом у галузі охорони здоров'я: напряму укладатиме угоди з закладами охорони здоров’я щодо надання медичних послуг українцям і платитиме за це гроші з держбюджету. Сама служба коштами не володітиме, а лише переправлятиме їх із держказни.

НСЗУ буде утворена і почне працювати до липня 2018 року.