Від початку карантину на гарячі лінії психологічної підтримки звернулися на 20% більше чоловіків, як зазвичай. Про це повідомила пресслужба Київської міської держадміністрації з посиланням на заступницю голови КМДА Марини Хонди.

Читайте також: До яких наслідків може призвести COVID-19 після одужання: нові дані

Йдеться про звернення чоловіків із суїцидальними настроями на гарячу лінію психологічної підтримки Київського міського центру роботи з жінками.

Так, за минулий тиждень соціальні служби та поліція зафіксували 451 звернення щодо домашнього насильства. Через карантин кількість годин роботи ліній збільшили — тепер гаряча лінія працює з 9 ранку до опівночі.

Марина Хонда
“Уперше психологи телефону довіри повідомили про нову динаміку: на 20% зросла кількість звернень чоловіків. Переважну більшість тривожить вимушене безробіття. Чоловіки втратили звичні ролі, не мають заробітку, як наслідок – виникають сварки в родинах, образи, відчуття провини й безвиході. Психологи наразі мають 1-2 телефонних дзвінки на день, які стосуються саме суїцидальних намірів чоловіків”

Кількість випадків домашнього насильства за перший квартал 2020 року становить – 5 661. З них найбільше звернень від жінок – 4636. Від чоловіків та дітей зафіксували 1010 та 15 звернень відповідно. Від осіб з інвалідністю надійшло 2 звернення. Виписано 939 термінових заборонних приписів для кривдників.

Важливо! В разі виникнення потреби у допомозі кияни можуть звертатися до Служби психологічної підтримки за номером: 044 272-15-00 (з мобільного) або 15-00 (зі стаціонарного телефону).

Нагадаємо, що офіційно карантин в Україні триває до 24 квітня. Втім усе більше думок висловлюють і експерти, і представники влади, що обмеження не закінчаться і на початку травня.

Обмежувальні заходи вплинули на економічну ситуацію в Україні. Багато людей втратили роботу, або перебувають у вимушеній неоплачуваній відпустці.


Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.