Федеральне відомство Німеччини з охорони навколишнього середовища та Інститутом Роберта Коха провели дослідження за участю 2,5 тисячі дітей віком від 3 до 17 років, інформує німецьке видання Der Spiegel.
Читайте також: Які діти на 39% більше схильні до безсоння
В аналізах сечі 97-100% учасників були виявлені сліди 11 з 15 досліджуваних речовин. Переважно в аналізах виявили сліди пластифікаторів, які містяться у пластику.
Найбільше вражені до потрапляння часток маленькі діти.
Особливо небезпечним є потрапляння перфтороктанової кислоти (ПФОК) до організму.
Токсична та канцерогенна речовина є причиною розвитку раку печінки та репродуктивних органів у тварин. Після потрапляння в організм людини ПФОК залишається там протягом чотирьох років, сприяючи мутацій клітин та онкологічних утворень.
ПФОК входить до складу верхнього одягу і захисного шару сковорідок
У 20% учасників її зміст перевищував гранично допустиму концентрацію, у маленьких дітей її кількість була навіть вищою.
Вчені знайшли канцерогенну речовину ПФОК в організмі дітей
Досліди над тваринами виявили, що речовина мала канцерогенний вплив і порушувала фертильність. У ЄС заборона на використання цієї речовини набере чинності у 2020 році.
Дослідження показує збільшення вмісту в організмі дітей замінників раніше заборонених хімікатів. За словами вчених, це є критичним сигналом.
Необхідно вивчити, як саме хімікати потрапляють в організм. Хімікати містяться в косметиці, дитячих іграшках та медичній продукції.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.