Майже рік жінка, яка опікується важкохворою подругою, виборювала їй право жити без болю. Адже лікар відмовлявся виписувати необхідний морфін.

Аби отримувати цей препарат, який знімає сильні болі, важкохворі люди повинні обов'язково лягати до лікарні. Тобто, за стінами медичних закладів пацієнти з хронічними болями приречені на страждання.

Читайте також: Одеських міліціонерів упіймали на зухвалій махінації з наркотиками

"По статистиці — це 100 тисяч пацієнтів щорічно помирає від онкологічного захворювання. Плюс існує велика кількість пацієнтів з не онкологічними паталогіями, а це також питання використання таких препаратів", — розповіла представник Міжнародного Фонду "Відродження" Ксенія Шаповал.

Як виявляється, опіоїдні наркотичні препарати дільничним лікарям дозволили виписувати ще два роки тому. Однак лікарі просто боялися мати справу з нарковмісними препаратами. Адже проти них могли завести справу за зберігання та розповсюдження дурману. Тепер ця проблема врегульована законодавчо.

Викликом для такого сміливого кроку уряду є ймовірність зростання наркоторгівлі. Правоохоронці запевняють, що готові реагувати на будь-яке порушення.

Автори сюжету: Артем Лагутенко, Сергій Трачевський.