“Розпочати фармацевтичний пероворот урядовці обіцяють вже влітку. Ліки стануть доступнішими в ціні, але не у продажу. Придбати більшість медикаментів можна буде лише за призначенням лікаря”, – журналіст Ольга Рицар.
"Встановлення референтних цін виведе на перші позиції саме вітчизняні медпрепарати замість наддорогих імпортних", – переконані в Уряді. Втім, аналоги деяких закордонних ліків вітчизняні фармацевти виробляти поки що не мають права і уряд тут не допоможе.
Згідно з планами урядовців, рецепти стануть обов'язковими при покупці майже усіх ліків в аптеці. Документ гарантуватиме й знижку на так званий соціальний препарат. Аптекарі у наміри держави компенсувати втрати не вірять. Та й отримати рецепт в українських реаліях не завжди просто. Відтак, очікують падіння продажів.
“Я думаю, що в такому випадку постраждають всі аптеки, не тільки Києва, а й України взагалі, тому що контролювати це важко, навіть якщо будуть якось контролювати, то фармацевтичний бізнес зовсім занепаде, тому що ми не зможемо людям відпускати ліки, а люди постраждають від цього, бо не завжди одразу можна піти в лікарню”, – каже завідувач аптеки "Аптекар" Марія Кошлай.
Натомість лікарі від ідеї викорінити самолікування в захваті. Хоча, не дуже вірять у її втілення.
"В уряді підрахували, що тих, хто сам собі обирає ліки в Україні 85 відсотків. Аби запроваджувати продаж ліків лише по рецепту треба ще багато чого змінити в медичному обслуговуванні", – переконані лікарі.
Слід зазначити, що ціни на ліки рекордними темпами зростають у всіх європейських країнах. В Україні лише за останні 8 років вартість медикаментів зросла у пять разів. Державне регулювання цін на ліки та часткову компенсацію їхньої вартості з державного бюджету впроваджено майже у всіх країнах ЄС. В Україні лише планують це зробити. При цьому у бюджеті витрат на це не передбачено.