Новий перелік ліків проти коронавірусу

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. За його словами, коли препарати починають продавати, виробники зазвичай уже мають домовленості щодо постачання ліків до інших країн, що зумовлює певний дефіцит.

Також на тему: В Україні значно скоротили термін дії "жовтих" COVID-сертифікатів

Денис Шмигаль

“Нове рішення дозволить оперативно взаємодіяти та вести переговори зі світовими виробниками щодо постачання лікарських засобів з високою ефективністю і які перебувають на фінальних стадіях досліджень”

Раніше МОЗ повідомило, що в Україні розпочинають клінічні випробування таблеток проти коронавірусу від компаній Pfizer і Merck. Їх тестуватимуть на базі студентської лікарні в Харкові.

Американська компанія Pfizer домовилась, що інші фармацевтичні підприємства вироблятимуть та продаватимуть їхні експериментальні ліки проти коронавірусу. Це дозволить їх випускати й в Україні.

Що відомо про таблетки проти коронавірусу від Pfizer

Джерело: Pfizer

  • Розробка перорального препарату Paxlovid велася у лабораторіях Pfizer 1,5 року.
  • Ліки призначені для амбулаторного лікування з першого дня появи симптомів. Імовірно, пацієнтам буде рекомендовано прийом трьох таблеток двічі на день.
  • Ефективність у зниженні ризику госпіталізації та смертності становила 89%.
  • Також він виявився абсолютно безпечним – небажані явища, спричинені лікуванням, були зіставні між Paxlovid та плацебо.
  • Зараз в багатьох країнах розпочали прискорену процедуру реєстрації цього препарату для лікування коронавірусної інфекції.