Розробка належить науковцям з Університету штату Джорджія. Засіб простий у зберіганні, а доставка препарату через ніс дозволять запускати місцеві імунні реакції на слизових оболонках дихальних шляхів, запобігаючи поширенню вірусу в точці входу.

До теми Створили безпечну вакцину проти коронавірусу: вона буде назальною

Як працює спрей-вакцина

  • Вакцина містить наночастинки PEI-HA/CpG у форматі спрею, яка одночасно несе антигени (гемаглютинін), які викликають імунну відповідь в організмі.
  • Також там є ад'юванти, які його посилюють.

Ця комбінація забезпечувала надійний перехресний захист та клітинний імунітет. Вчені вже провели експерименти на моделях мишей. Вони показали, що вакцина може захищати від різних штамів вірусу впродовж 6 місяців.

Чому вирішили зробити вакцину у вигляді спрею

Вчені пояснили, що на відміну від традиційних вакцин, які запускають вузькі імунні реакції, спрей-вакцини покращують місцеві імунні реакції слизових оболонок, запобігаючи поширенню вірусу в точці входу в організм.

Окрім цього, під час розробки використовувалося націлювання на ніжку білка гемаглютиніну, який консервативніший і рідше піддається мутаціям.

Під час експериментів на мишах не зафіксували жодних побічних ефектів. Але перед клінічними дослідженнями розробники додатково перевірять безпеку вакцини.