Нове дослідження виявило дуже схожі генетичні зміни в меланомі кон’юнктиви зі шкірною меланомою, спричиненою ультрафіолетовим випромінюванням. Робота опублікована у журналі Nature Communications.

До темиНовий метод лікування частково повертає зір незрячим людям

Для вивчення генетичного складу меланоми кон'юнктиви дослідники використовували секвенування цілого геному. Вони виявили генетичні зміни подібні до тих, які відбуваються в меланомі шкіри після УФ-випромінювання. Зокрема мутації в генах BRAF та RAS.

Ці висновки доповнюють інше подібне дослідження, яке демонструє, що інший рідкісний тип меланоми ока, яка розвивається в райдужній оболонці (увеальна меланома), теж може бути викликана УФ-випромінюванням.

Ці 2 дослідження свідчать про те, що людям з певними формами раку очей може допомогти лікування проти меланоми шкіри. Вченим лишилось довести, що ці препарати й справді приносять користь пацієнтам з подібними мутаціями.

Наша робота показує важливість заглиблення в основну біологію рідкісних видів раку, яка може визначити нові спеціальні шляхи лікування для людей. У цьому випадку ми виявили мутації рідкісного типу раку очей, на які можна націлити препарати для лікування раку шкіри,
– розповів провідний автор дослідження Річард Маре.

Вчені підкреслили – їхнє дослідження повинне нагадати людям про те, що від ультрафіолетового випромінювання важливо захищати не лише шкіру, а й очі.