Про це він заявив під час традиційного брифінгу МОЗ щодо ситуації з COVID-19 в Україні. Степанов наголосив, що не підтримав бюджет і не сприймає жодних слів про збільшення фінансування, пише 24 канал.

Дивіться також Степанов наполягає, щоб медики з 2021 року отримували від 22 тисяч гривень

Вважаю, що сума, закладена на медицину, недопустимо мала.Я не буду сприймати жодних слів, що ми збільшили фінансування. Збільшили фінансування з нуля? Вибачте, так це не збільшили. Фінансування має повністю задовольняти систему медицини, хоча б той мінімум, який ми повинні фінансувати,
– наголосив він.

За словами очільника МОЗ найперше йдеться про заробітну плату лікарів, медичних сестер та молодшого медичного персоналу. На його думку, справедлива заробітна плата на наступний рік – це 23 тисячі гривень для лікарів, 17 тисяч гривень – для середнього медперсоналу, а 12 тисяч – для молодшого.

Також Степанов заявив, що міністерство подало всі відповідні розрахунки, і якщо влада не прийме гідний бюджет для МОЗ, то на Україну чекає "занепад медицини" і від'їзд українських медиків за кордон.

До теми Грошей недостатньо: нардепка розкритикувала видатки на медицину в бюджеті-2021

"Ми можемо просто, як у тому апокаліптичному фільмі, залишитися без медичних працівників", – підсумував він.

Зауважимо, що перед фінальним голосуванням за проєкт бюджету-2021 голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової й митної політики Данило Гетманцев розповів, що видатки на медицину збільшили. Втім, йдеться лише про 4 мільярди, коли у МОЗ просили 50.

Більше про проєкт Держбюджету-2021, заяви політиків та коли документ нарешті розгляне Рада – за посиланням.