Більшість опитаних використовують воду з кранів тільки після певних процедур очищення. Так, 31% опитаних воду з-під крана п’є, але тільки після фільтрування, ще 22% надає перевагу бутильованій, 17% - споживає лише кип’ячену, 12% - використовує воду з бюветів, 5% - користується водою з власної свердловини і лише 13% довіряють водопровідній воді.

Водні ресурси погіршуються практично у всіх великих містах.Через надмірне техногенне навантаження вода у басейні Дніпра досягла кризового екологічного стану. А звідси, зауважимо, доставляють воду двом третинам населених пунктів півдня. Не відповідає стандартам якості вода в східних регіонах. Споживати цю воду воду можна лише після попередньої фільтрації.

Найбільш забрудненими в Україні є території Донецька, Дніпропетровська й Луганська області, а також територія навколо Запоріжжя, Маріуполя, Кіровограда, Керчі й Арм’янська.

Лише за 2006 рік зафіксовано 8 спалахів інфекційних захворювань, спричинених вживанням неякісної питної води.

Проблема стану водних ресурсів є актуальною для всіх водних басейнів України. Щодня у водойми виливається більш як 10,6 тисяч кубометрів метрів неочищених і недостатньо очищених стічних вод.

До слова, на початку серпня жителі Петровського району Донецька виявили у воді з своїх кранів напівпрозорих черв'яків довжиною до сантиметра.