Таку інформацію підтвердив очільник Національної медичної палати України Сергій Кравченко. Він зазначив, що 1 серпня жінка повернулася з Туреччини.

Цікаво Новий тип вакцини проти коронавірусу: без уколів, вводити слід через ніс

Протягом 9 – 10 серпня пацієнтка перебувала на стаціонарному лікуванні у Київській міській клінічній лікарні №4. На жаль, врятувати її не вдалося.

Киянка отримала першу дозу вакцини Moderna

За словами посадовця, 5 серпня жінка отримала першу дозу щеплення – препаратом Moderna. Наступного дня вона поскаржилася на перші симптоми хвороби: був біль у руці й температура тіла до 37, 2. Ще через день з'явилося блювання, утримувалася незначна лихоманка, слабкість. 8 серпня до цього невтішного переліку додалася ще й млявість.

9 серпня стан хворої знову різко погіршився, у неї почалася задишка. Рідні викликали швидку, в лікарню киянка потрапила у дуже важкому стані. Жінку одразу перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Чому не допомогло щеплення проти COVID-19

Кравченко припустив, що жінка могла отримати щеплення у продромальний період – тобто на початковому етапі хвороби. Адже 9 серпня вона здала ПЛР-тест на коронавірус, результат був позитивним. Раніше киянка на COVID-19 не хворіла.

Що відомо про вакцину Moderna

  • Це мРНК-вакцина. Це означає, що виготовлена вона за технологією, яка спонукає організм виробляти аналогічні складу вірусу білки та викликає імунну відповідь.
  • Щеплення цим препаратом потрібно проводити двічі – з інтервалом у 28 днів. У Moderna стверджують, що їхня вакцина ефективна майже на 93% навіть через 6 місяців після введення, але за умови наявності 2 доз.
  • Крім цього, напередодні представники компанії-виробника припустили, що скоро зможуть розпочати клінічні випробування вакцини проти COVID-19 на дітях.