Директор медустанови Олег Самчук розповів, що ваду кишківника, з якою народилася 13-річна дівчинка, тричі намагалися оперувати, але складні хірургічні втручання лише погіршили стан дитини.

До теми Серце, нирки та печінка: на Волині провели 4 трансплантації від одного донора – фото

Численні госпіталізації і медикаментозне лікування тільки тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності та навіть некрозу, а це вже питання життя",
– розповів медик.

Суть унікальної операції

  • За допомогою Da Vinci фахівці зробили 3 проколи розміром по вісім міліметрів кожен.
  • У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення в тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням.
  • Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві "руки" і ліквідував множинні спайки з мінімальною травматизацією здорових тканин.

Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і вже навіть ходить по коридору. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему,
— написав Олег Самчук.

Що таке Da Vinci

Робот DaVinci розроблений фахівцями американського космічного агентства NASA для надання невідкладної хірургічної допомоги астронавтам на орбіті за допомогою лікарів безпосередньо з Землі.

Наразі у світі щохвилини проводять операції з використанням роботизованої хірурги, адже вони дозволяють проводити високоточні операції з мінімальним пошкодженням тканин і важливих анатомічних структур.

У листопаді 2020 року Львівська лікарня швидкої допомоги отримала сучасний американський апарат для проведення складних операцій — робот-хірург Da Vinci. Після проходження сертифікації першу операцію за допомогою робота провели в грудні минулого року.