Відповідний указ опубліковано на сайті МОЗ України. Протокол оновили 31 грудня 2020 року.

До теми Україна закуповує неефективні препарати проти COVID-19: у ВООЗ звернулись до Степанова

Інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла, що головною зміною є те, що з оновленого протоколу для лікування хворих на COVID-19 виключили препарат тоцилізумаб.

Його застосування рекомендується лише при тяжкому перебігу хвороби.

Раніше уряд виділив близько 125 мільйонів гривень на купівлю тоцилізумабу та імуноглобуліну.

Тоцилізумаб – що треба знати про препарат
Тоцилізумаб використовуються для лікування ревматоїдного артриту.
Для лікування коронавірусу його рекомендували в Китаї та США.
Ще у липні компанія в галузі охорони здоров'я Roche повідомила, що її дослідження цього препарату для лікування пацієнтів з коронавірусом не показало жодних результатів

Що передувало оновленню протоколу

  • Очільник регіонального Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге надіслав листа Міністерству охорони здоров'я, де зазначив, що Україні варто переглянути свою практику призначення експериментальних ліків від COVID-19.
  • Зокрема, у ВООЗ наголосили, що українському МОЗ слід переглянути протокол лікування та уважніше слідкувати за світовими дослідженнями, щодо ефективності препаратів, які використовують у лікуванні COVID-19.
  • Та рекомендували виключити з протоколу тоцилізумаб та імуноглобулін, оскільки вони мають низьку доведену ефективність або повну її відсутність й не знижують ризики смертності від коронавірусу.
  • Цікаво, що спершу у МОЗ заперечували звинувачення ВООЗ. Зокрема, Степанов навіть повідомив, що українські вчені провели своє дослідження, яке показало непогану ефективність тоцилізумабу.