Станом на 2 квітня, в Україні зафіксовано 897 випадків зараження коронавірусом. Втім, на думку вірусологів, ця цифра може бути значно більшою.
Читайте також У Львові робитимуть експрес-тести на коронавірус: кого тестуватимуть
Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс у своєму Фейсбуці написав, що в регіоні близько 5000 інфікованих. Однак невідомо, яка ситуація є насправді. Медики зазначили, що реальну кількість хворих можна перевірити лише масовим тестуванням. Хоч перший випадок хвороби в Україні зафіксували ще 3 березня, закупівлі тестів почали лише за два тижні.
З Китаю в Україну доставили понад 520 тест-систем для ПЛР і 250 тисяч – експрес. У МОЗ наразі не знають, скільки їх нині є в країні.
Думаю, на наступному тижні вже в нас буде серійне виробництво тестів і будуть поставки вітчизняних тестів до ПЦР-лабораторій,
– повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
В Україні протестували майже 3 тисячі людей. Натомість в Італії – більше, ніж 200 тисяч, а в Південній Кореї – більше, ніж 300. У ВООЗ розповіли: поки що діагностика – єдиний дієвий спосіб протистояти вірусу.
ЮНІСЕФ та ВООЗ закликають МОЗ України робити більше тестів. Тільки так ми можемо знати, хто хворіє і в якому вони стані. Тож нам потрібно більше тестів і персонал, який вміє їх проводити,
– відзначила голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.
В Україні навіть наявність симптомів та звернення лікаря не гарантують доступу до тестування. У вітчизняній аптечній мережі експрес-тести поки що теж не продають, на відміну від інтернету.
Імовірно, що якість таких тестів покупців не турбує, власне, як і чиновників. Декілька українських міст придбали китайські експрес-тести, від яких відмовилися у країнах Європи. Іспанські мікробіологи повідомили: перші 9 тисяч тестів із партії мають чутливість лише 30% при необхідних 80%.
Коли перші експрес-тести прийшли в Тернопіль і цим похвалився міський голова, на цих коробках була та ж назва фірми, від продукції якої відмовилися в Іспанії та Грузії,
– розповів журналіст та громадський активіст Назарій Наджога.
Втім вітчизняна Держлікслужба цю медичну продукцію не заборонила, тож її використовуватимуть в Україні. Крім цього, масове експрес-тестування нарешті розпочалося у містах. Зокрема, у Львові. Там перевіряють водіїв громадського транспорту, працівників комунальних соцслужб та медиків.