"Україна зможе закупити пневмококову вакцину за спеціальною ціною". Про це 23 грудня написав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у фейсбуці.

Зверніть увагу Зеленський підписав закон про доступ українців до вакцин проти COVID-19

Україна отримає знижену ціну на вакцину проти пневмокока

За його словами, наша держава отримала ствердну відповідь на запит від Глобального альянсу з вакцин та імунізації. У запиті мовилося про можливість отримання спеціальної ціни для закупівлі кон'югованої пневмококової вакцини.

  • "Закупівля за спеціальною зниженою ціною дозволить забезпечити доступ до вакцин проти пневмококової інфекції для більшої кількості дітей", – наголосив Ляшко.

Чому це важливо

Ляшко пояснив, що цей крок – дуже важливий, адже:

  • Пневмокок – причина багатьох серйозних хвороб. Наприклад, менінгіт, сепсис, пневмонія.
  • Крім того, пневмокок є однією з головних причин смертності серед дітей віком до 5 років.

Що таке пневмокок та чим він небезпечний

  • Пневмокок – це бактерія Streptococcus pneumoniae, з XIX століття відома як головна причина пневмонії. Носіями бактерії є не тільки діти, а й дорослі – від 20 до 50%. Основний механізм передачі – повітряно-крапельний. Пік захворювання припадає зазвичай на холодний сезон року.
  • Розмноження бактерій в організмі людини створює загрозу виникнення бактеріальної пневмонії (запалення легень), менінгіту (запалення мозкових оболонок), сепсису (масштабні запальні процеси), отиту (запалення вуха), ендокардиту (запалення внутрішньої оболонки серця) та багатьох інших.
  • Імунітет до пневмокока не можна назвати стійким, тож щеплення радять робити дітям від 2 років та групам ризику (хворим на діабет чи хронічний бронхіт) – двічі з перервою у 5 чи й 10 років.

Варто знати Чи можна робити кілька вакцин одночасно