Про це повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

Читайте також: Епідемія кору на Одещині: в одному з сіл захворіло 48 дітей

Усі захворілі віком від 30 до 49 років, із них троє не мають даних про щеплення проти кору, 1 – щеплений за віком. Захворювання зареєстровані в період з 10 по 19 січня.

Двоє хворих перебувають у стаціонарі обласної інфекційної лікарні, ще двоє лікуються вдома.

"За результатами епідрозслідування встановлено, вірогідно, джерелом інфекції став пацієнт закладу, який відвідував заклад знаходячись в інкубаційному періоді, коли симптомів на кір ще не мав, але був небезпечним для оточуючих", – повідомили у відомстві.

Кір – що це?

Це надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

В закладі проводять протиепідемічні заходи, встановлений нагляд за всіма працівниками поліклінічного відділення, проведені лабораторні обстеження контактних осіб, планується проведення щеплень проти кору особам із низьким імунітетом до кору, що буде визначено після отримання результатів лабораторного обстеження.

Зазначимо, що дві дози вакцини захищають від кору на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (1 і 6 років).


Кір в Україні

Раніше 24 канал писав, що з початку 2019 року на кір захворіли понад 5 тисяч українців. Зокрема, за останній тиждень захворіли 2767 людей, з них 1680 дітей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.