Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб дитячої імунології НМАПО імені П.Л.Шупика Федір Лапій в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 інформує, що деякі країни роблять щеплення проти кору, паротиту, краснухи з 9-ти місяців.

Читайте також: Що необхідно знати про вакцинацію: ексклюзивне інтерв'ю з імунологом

До прикладу, у США можна вакцинувати дитину з шести місяців, якщо вона вирушає до країни, у якій є спалах кору. Зазвичай щеплення до 12 місяців не зараховують, тому після виповнення року вакцину вводять як першу.

Кір – що це?
Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Щоб вберегти від кору дитину до року, потрібно, щоб інші люди, які з нею контактують, мали щеплення.

Друга вакцина вводиться аж у шість років, оскільки одна доза не дає достатнього захисту, а виробник дозволяє робити другу дозу вже за 1 місяць. Ця норма, яку прийняли у вересні 2017, є для контактних дітей – для тих, хто перебуває у контакті з хворими на кір. Для них перші 72 години може бути введена друга доза вакцини не менше ніж через місяць після першої. Ця для тих дітей, які перебували у контакті з хворими на кір і не отримали другу дозу вакцини. Її можна отримати до 6 років.

Лікар
“Інша справа коли мова йде про планову вакцинацію, на що МОЗ свідомо не йде. Це питання планування та фінансування. Є наказ Міністерства охорони здоров’я, який затверджується у Міністерстві юстиції – календар профілактичних щеплень, тобто планова вакцинація.

Відповідно до нього, друга доза вводиться у 6 років. Якщо буде прийняте рішення щодо повторної вакцинації всіх дітей старше року через місяць, то у декілька разів збільшиться кількість закупівель, оскільки виникне потреба ввести другу дозу вакцини дітям з 2 до 6 років”.


Календар профілактичних щеплень

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.