Дослідження університету Хасселта в Бельгії продемонструвало, що ненароджені діти безпосередньо піддаються впливу шкідливих речовин. Вчені виявили тисячі найдрібніших частинок на кубічний міліметр тканини в кожній аналізованій плаценті, пише The Gardian.

Читайте також: 10 способів покращити повітря, яким ви дихаєте

Це перший прямий доказ того, що сажа може потрапляти в ту частину плаценти, яка живить плід, що розвивається.

У дослідженні брали участь жінки, що не палять. Вчені використовували лазерну техніку для виявлення частинок чорного вуглецю, що мають унікальний світловий відбиток.


Забруднене повітря пов'язане з підвищеним рівнем викидня

У плацентах матерів, які жили біля головних доріг, було в середньому 20 тис. наночастинок на кубічний міліметр. У тих, хто жив трохи далі від доріг з інтенсивним рухом, в середньому було 10 тис. наночастинок на кубічний міліметр.

Професор Тім Наврот, який керував дослідженням, заявив, що ушкодження плоду, отримані через вплив шкідливих речовин, є пожиттєвими.

"Це найбільш уразливий період життя. Всі системи органів перебувають на стадії розвитку."

Відтак, дослідження може стати першим кроком для пояснення того, чому високе забруднення пов'язане з підвищеним ризиком викидня, передчасних пологів та низької ваги при народженні.

Для захисту майбутніх поколінь, ми зобов’язані зменшити вплив на екологію. Для початку варто уникати завантажених доріг.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.