Про це повідомляють у прес-центрі Міністерства охорони здоров'я.

Читайте також: Епідемія туберкульозу в Україні: чому за 20 років проблема не подолана

Для подолання туберкульозу в Україні необхідно сконцентрувати зусилля не лише на лікуванні, а й на ранній діагностиці. Це допоможе почати лікування туберкульозу ще до того, як хвороба почала проявлятися,
– йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що найкращим методом скринінгу на туберкульоз у світі визнано цільове або таргетне обстеження. Воно передбачає наявність у сімейного лікаря спеціальної скринінг-карти, за якою він визначатиме, чи перебуває людина у групі ризику(контактувала з хворим на туберкульоз, має ослаблену імунну систему тощо). Якщо пацієнт потраплятиме у групу ризику – його відправлятимуть на додаткове обстеження.

Флюорографія, як і раніше, буде використовуватись для діагностики туберкульозу. Проте, у МОЗ переконують, що цей метод більше не може залишатися єдиним чи головним для діагностики цього захворювання. Поряд із флюорографією хочуть ввести інший сучасний метод діагностики – аналіз мокротиння. Він дозволяє визначити збудника хвороби в організмі за дві години та за потреби одразу розпочати лікування.

Слід зазначити, що за даними МОЗ, захворюваність на туберкульоз в Україні зменшилась на 5,5% у порівнянні з попереднім роком. Водночас, ВООЗ повідомляє, що близько 20% випадків туберкульозу в Україні залишаються недовиявленими.

Нагадаємо, нещодавно в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про те, що проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз є недієвим способом. Вона зазначила, що потрібність масової флюорографії – це міф, породжений радянською системою охорони здоров’я.