Як уточнив під час брифінгу 26 квітня директор Департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА Володимир Колесник, медики в Маріуполі заразилися від пацієнта, якого було прооперовано ще до появи симптомів коронавірусу.

До теми В ОРДЛО підтвердили понад 100 випадків зараження коронавірусом

Цього хворого прооперували у відділенні, і лише на третій день після операції в нього підвищилася температура, з'явилася клінічна картина. І оскільки всі хворі з пневмоніями і підозрами на пневмонію підлягають перевірці, ми повели перевірку. І після того, як виявили у нього зараження коронавірусом, почали проводити перевірки пацієнтів і співробітників відділень, у яких перебував,
– зазначив Колесник

За його словами, всі виявлені випадки у медпрацівників належать до легких, без клінічних проявів. Водночас частина заражених медиків перебуває на карантині у відділенні лікарні, продовжуючи надавати допомогу хворим.

Очільник Департаменту охорони здоров'я додав, що за 26 квітня в Маріуполі починається тотальна перевірка всіх співробітників і пацієнтів, які перебувають у лікарні, на ПЛР-тести. Тому що у всіх 19 співробітників, які отримали позитивну відповідь, швидкі тести були негативними.

З початку карантину в місті виявили вже 37 випадків COVID-19. На щастя, 6 особам вже вдалося побороти недугу. Щодо 22 нових випадків, то усі пацієнти – під медичним наглядом. Про це інформує пресслужба Маріупольської міської ради.

Цікаво, що 20 нових випадків було виявлено з кола контактів пацієнтів, у яких раніше діагностували коронавірус. Ще два випадки зафіксували, протестувавши хворих на пневмонію.

Голова Донецької ОДА Павло Кириленко під час вищезазначеного брифінгу зауважив, що наразі з 52 підтверджених випадків коронавірусу в Донецькій області 27 хворих – це медичні працівники.

Зверніть увагу В Україні на коронавірус захворіли 1676 лікарів: перелік областей

Яка ситуація з коронавірусом на Донеччині? Станом на 25 квітня МОЗ офіційно повідомляло про 27 випадків коронавірусу в регіоні та 1 померлу людину. Зауважимо, що дані були оприлюднені без інформації щодо нових інфікованих в Маріуполі. Окрім того, кількість хворих може бути значно більшою, оскільки невідома кількість заражених COVID-19 на окупованих територіях.


Як поводитися після повернення додому з вулиці / Інфографіка 24 канал