Відомо, що дитина не мала щеплення, інформує заступник директора обласного Лабораторного центру МОЗ Олег Когут, пише Zaxid.net.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Дитина заразилася кором від своєї матері. Підчепив хворобу старший брат хлопчика. Але у нього вона проходила легше – дитину виписали вже з лікарні.

Кір – що це?
Інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин.

Експерт зазначає: кір дав низку ускладнень 2,9 річному хлопчику, найбільші важкі з них – енцефаліт (запалення мозку) і пневмонія.

Дитину намагалися врятувати лікарі реанімаційного відділення обласної інфекційної лікарні Львова, однак мозок своєї життєдіяльності не відновив, і малюк помер.


Симптоми кору

У Львові з 7 по 13 зареєстровано 186 випадків кору, з них – 139 дітей до 17 років.

Відомство зазначає, що можна перевірити стан імунітету до кору та краснухи. Вартість одного дослідження становить близько 47 гривень.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.