Група винахідників з Королівського університету Белфаста заявила, що працює над дієвими ліками від раку. Науковці детально вивчили 200 видів отруйних жаб і в деяких з них виявили протеїн, що запобігає поширенню раку через кровоносні судини організму хворого.

Дослідникам вже вдалось синтезувати цю речовину в лабораторних умовах. Невдовзі розпочнуть випробування на тваринах.

“Але це ще не все. Шкіра цих рептилій виділяє антибіотик, який вбиває багато вірусів, стійких до традиційних ліків. Серед них - бактерії ВІЛу, малярії, сонної хвороби. Також речовина містить молекули, якими можна збуджувати та придушувати апетит. Тобто можна розробити ліки від ожиріння. І цей список - безкінечний”, - сказав професор медицини, керівник наукової групи Крістофер Шоу.

Науковці Ліверпульського університету мислять менш глобально. Втім, їхній винахід теж корисний. Оригінальний сканер-фотоапарат допомагає контролювати стан зубів та ясен, і виявляти більшість захворювань на ранніх етапах.

“Завдяки нашому винаходу Ви знатимете, якій частині рота варто приділяти більше уваги, де слід ретельніше чистити зуби. Пристрій виявить те, що неозброєним оком побачити нереально. А це дозволить запобігти серйозним захворюванням, коли лікувати зуби вже пізно”, - каже професор Ліверпульського університету С'ю Хайхем.

Справжнім проривом у генетиці спеціалісти Імперського коледжу Лондона назвали своє досягнення. Вони винайшли новий спосіб лікування кістозного фіброзу. Науковцям вдалось замінити мутований ген, який викликав це захворювання, на здоровий.

‘Насправді, це дуже складний процес. Не можна просто взяти і впорснути здоровий ген у легені пацієнта і сподіватись, що він приживеться. Для цього потрібна спеціальна технологія. Ми створили безпечний вірус і з його допомогою вводимо ген у клітини”, - розповідає спеціаліст з молекулярної біології, провідний науковець Юта Ґрізенбах.

Також на конференції представили роботизованого асистента хірургів. Машина призначена для операцій на кістках, зокрема при протезуванні. За допомогою спеціального сканера система формує віртуальне зображення частини тіла, яку оперують, і хірург точно знає, де потрібно свердлити. Відтак, здорові тканини не пошкоджуються і пацієнт одужує швидше.

А ось панацея для всіх людей з поганим зором - окуляри з широким спектром налаштувань. Вони дозволяють легко змінити фокус з плюса на мінус. Потрібно просто впорснути трохи рідини між подвійними лінзами. Оригінальний винахід представили науковці Оксфордського університету.