Такі дані оприлюднив спеціальний посланник Генсека ООН Пан Гі Муна щодо СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін.

Зокрема, із 805-ти героїнових наркоманів у Криму "від 80 до 100" вже померли. "Причини смертей, за наявними у нас даними, в основному - суїцид і передозування", - пояснив Казачкін.

ВООЗ і ООН вважають замісну терапію ефективним методом боротьби з наркозалежністю, застосування якої знижує смертність серед наркоманів в кілька разів. При цьому оборот метадону в Росії заборонений.

Читайте також: Apple припинила співпрацю з кримськими ІТ-шниками

Відсутність терапії, пояснює Казачкін, не тільки ставить під загрозу життя наркоманів, які вимушено звертаються до важких наркотиків, але і підживлює одну з найбільш швидкозростаючих епідемій ВІЛ у світі.

"Східна Європа-це регіон, в якому спостерігається одна з найбільш швидко зростаючих епідемій ВІЛ, багато в чому залежить від людей, які вживають наркотики", - підкреслив спеціальний посланник генсека ООН.

Нагадаємо, згідно з оновленими даними Міністерства соціальної політики, в Україні на облік став 901 281 переселенець з окупованого Криму та Східної України.