Жінка прийшла у перинатальний центр 10 березня, але не сказала про те, що була в Польщі, розповів головний санітарний лікар області Руслан Савчук в ефірі ГаличинаTV.

Читайте також: Коронавірус в Україні: кількість хворих

Він додав, що при госпіталізації жодних скарг на стан здоров'я у жінки не було. За словами Савчука, вона мала хронічну артеріальну гіпертензію, через що були високі показники артеріального тиску – 180/100 та 200/110.

Температура, кашель та проблеми з диханням виникли безпосередньо в день пологів – 29 березня. Того ж дня хвору під'єднали до апарату штучної вентиляції легень. У жінки взяли зразки на COVID-19, але результати прийшли вже після її смерті.

До кінця дня 31 березня нам вже був відомий результат: у 37-річної жінки підтвердився COVID-19,
– повідомив Савчук.

Також він запевнив, що в перинатальному центрі вжили всіх необхідних заходів безпеки. Частину відділень відправили на карантин, а співробітники уважно стежать за симптоматикою один одного.

До слова, жінка зуміла народити здорову дівчину вагою 2,5 кілограм.

Жінка могла заразитися коронавірусом в пологовому

Родина померлої від коронавірусу в Івано-Франківську породіллі переконана, що вона підхопила хворобу вже у пологовому, адже у Польщі вона була задовго до пандемії, а у медзакладі її ніхто не провідував.

Швидкий тест їй робили кілька днів тому і спершу він показав негативний результат. На коронавірус зараз перевірять усіх лікарів, які контактували з померлою. А обласний пологовий взагалі можуть закрити на карантин, заявив головний державний санітарний лікар області.

100%, що вона заразилася там, у лікарні. Більше варіантів я не розглядаю. Лікар нам неофіційно сказав, що там вірус ходить вже 2 місяці, – розповіла сестра породіллі Оксана Стасевич.

У дівчинки, яку народила жінка, також взяли аналізи на коронавірус.

Важливо! В Україні немає розроблених алгоритмів дій лікарів та епідеміологів на випадок виявлення коронавірусу у вагітних, породіль та немовлят.

Коронавірус і пологи

Проблемою є прийом пологовими будинками хворих на COVID-19 жінок, адже їм потрібна ізоляція в окремі кімнати та недопущення інфікування інших породіль.

Зокрема, Уляна Супрун радила, що повинні бути заклади чи відділення, де народжуватимуть інфіковані жінки. Це простіше, ніж в кожному закладі забезпечити розділення здорових та інфікованих, і запобігти поширенню вірусу між ними з персоналом.

Натомість головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що МОЗ рекомендує виділити у кожній області конкретний пологовий будинок, у який привозитимуть вагітних з коронавірусом. За його словами, в Україні виділять певні "червоні" та "зелені" зони, натомість червоні – для пацієнтів з коронавірусом, зелені – для людей з іншими захворюваннями.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.