Україна – не проти появи нового документа для туристів, проте чи вводитимуть його у світі взагалі – наразі невідомо. Про це розповіла очільниця Держагентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Дивіться також У Львові розробили план з відновлення туризму після карантину: етапи

Для цього у світі має з'явитись розуміння, який тест на коронавірус вважати доцільним і за скільки часу його потрібно робити. На це поки відповідей нема і чіткої процедури видачі таких паспортів теж нема – у жодній країні світу,
– повідомила Олеськів.

Наразі у сфері туризму розробляють нові санітарно-гігієнічні норми, які розпочнуть діяти після закінчення карантину. Серед нововведень, зокрема, будуть:

  • температурний скринінг для персоналу;
  • відстань між столиками і обмежена кількість відвідувачів у закладах громадського харчування;
  • відстань між відвідувачами та персоналом на рецепціях;
  • наявність дезінфекторів;
  • обмеження щодо відвідування басейнів та СПА;
  • дистанціювання між людьми на пляжах.

Думаю, це буде новим трендом, коли ми раніше отримували у готелях капці і шампуні, а тепер додадуть ще маленький дезінфектор і маску,
– сказала Олеськів.

Стосовно роботи хостелів, то наразі проживання людей в одній кімнаті – неможливе.

Невідомо також наразі, у якому форматі працюватиме транспорт, зазначила Олеськів. Адже не всі авіакомпанії хочуть виконувати вимоги щодо порожнього середнього крісла – через втрату прибутків.

Що таке "паспорт здоров'я"?"Паспорт здоров'я" – це документ для туристів, який підтверджуватиме те, що людина не хворіє на коронавірус. Першими про можливість запровадження "паспортів здоров'я" заговорили у Греції. Наразі таку ідею розглядають кілька країн.

вихід з карантину
Як Україна виходитиме з карантину / Інфографіка 24 канал