Куріння кальяну рекламують як спосіб розслабитися та гарно провести час. Він є популярним через тютюн із різними смаками.

Увага Заборона куріння електронних сигарет у громадських місцях: у Раді ухвалили законопроєкт

"Літні тераси кафе, майданчики біля річок чи моря без жодних докорів сумління демонструють наявність цих засобів для куріння", – зазначили у Центрі громадського здоров'я МОЗ.

Втім, хибним є уявленням про те, що це не шкодить людині.

Чим може нашкодити кальян

• При курінні кальяну в організм людини потрапляє дуже багато чадного газу. Це призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями тощо.

У людей, що курять кальян, більші ризики зараження інфекційними хворобами:

  • туберкульозом;
  • герпесом;
  • гепатитом.

"Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби "живуть" саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння", – наголосили у ЦГЗ.

• Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.

Шкода здоров'ю навколишніх. При курінні кальяну також у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають.

Перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно,
– застерегли у відомстві.

Заборона куріння в Україні: головне

  • У 2012 році Верховна Рада заборонила куріння тютюну у закладах громадського харчування.
  • У тому ж році почав діяти закон, який забороняє куріння електронних сигарет, кальянів та інших тютюнових виробів у громадських та на робочих місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства.
  • У червні 2021 року ухвалили законопроєкт у першому читанні щодо змін до закону про вплив тютюну й електронних сигарет. Зміни передбачають заборону куріння електронних сигарет у громадських та на робочих місцях. Також заборонять рекламу пристроїв для нагрівання електронних сигарет на вулицях, у ЗМІ та в інтернеті, продаж тютюнових виробів та рідин з ароматизаторами.