В Україні тимчасово знизилась захворюваність

Так вважає головний інфекціоніст Львівської області Сергій Федоренко. Зокрема, він розповів, що наразі стабілізація із захворюваністю є нічим іншим, як затишшям перед бурею.

До теми В Україні зріс рівень захворюваності на коронавірус: ситуація за добу

Загальна кількість хворих в нас дещо зменшилась, показники летальності також знизились. Але, як на мене, це – затишшя перед можливою бурею. Оскільки зараз у світі фіксується штам Дельта, який є більш заразним та агресивнішим для людського організму,
– зауважив Сергій Федоренко.

Мішенню Дельти стануть діти

Крім того, за даними закордонних наукових центрів, на які опирається лікар, на COVID-19 наразі почали хворіти діти. Погіршує ситуацію той факт, що в Україні дітей не вакцинують, тож вони можуть спричинити спалахи в організованих колективах.

Сергій Федоренко

“В Україні ми знаємо, що діти не підлягають вакцинації від коронавірусу. А тому існує висока потенційна небезпека, що на якомусь рівні почнуть хворіти неповнолітні, а вони є в організованих колективах і тут теж є ризик, що саме серед них може бути спалах”.

Що відомо COVID-вакцинацію дітей

  • ВООЗ дозволила вакцинувати дітей проти коронавірусу та видала відповідні рекомендації.
  • Зокрема, вакцину від Pfizer-BioNTech схвалили для дітей у віці від 12 до 17 років у ЄС та США.
  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 23 липня рекомендувало дозволити вакцину Moderna від COVID-19 для дітей у віці від 12 до 17 років.
  • Вакцинація підлітків уже кілька місяців активно триває в Німеччині, Ізраїлі, Австрії, Румунії та Італії. В Угорщині вакцинація дозволена з 16 років.
  • 3 серпня Об'єднані Арабські Емірати повідомили, що вакцинуватимуть дітей у віці від 3 до 17 років препаратом Sinopharm.

Чи є дослідження безпечності вакцинації дітей?

Pfizer та Moderna розпочали дослідження ефективності власних препаратів на дітях у віковій категорії 11 місяців – 6 років. Перші результати від дітей молодшого шкільного віку очікують отримати у вересні. До цього вони уже довели безпечність та ефективність своїх вакцин для дітей та підлітків віком 12 –16 років. Окрім цього, в Китаї закінчилась 1/2 фаза клінічних випробувань вакцини CoronaVac на дітях і підлітках у віці від 3 до 17 років. Результати свідчать, що препарат безпечний для дітей, а імунна відповідь краща, ніж у дорослих.

Актуально Як записати дитину на вакцинацію проти коронавірусу