Виконавча директорка і засновниця центру Катріна Спейд розповіла BBC, що пробні компостування пройшли успішно.

Читайте також: Тіло людини може рухатися після смерті: деталі дослідження

Переваги компостування

Компостування витрачає у вісім разів менше енергії, ніж кремація та скорочує викиди вуглекислого газу в атмосферу. За словами директорки центру, це в кілька разів дешевше, ніж традиційні похорони. Вартість компостування буде становити 5500 доларів, а це близько 134 тисяч гривень. При цьому середньостатистичні поховання обходяться американцям у 6500 доларів. За кремацію вони платять від 2000 до 6000 доларів.

компост
Тіла перетворюються на добриво

Як компостують людські тіла

Тіло накривають тканиною і кладуть його у спеціальну "ванну", наповнену тирсою, люцерною та соломою. Там тіло розкладається, температура сягає 55 градусів тепла. Завдяки цьому знищуються хвороботворні організми. Процес займає приблизно місяць. У результаті тіло перетворюється на два кубометри компосту, який видають родичам. Ним вони можуть удобрити домашні рослини або сад.

компостування
Тіла кладуть у "ванну" з тирсою, люцерною та соломою

Проєкт центру

Студія Olson Kundig розробила проєкт центу площею в 1719 квадратних метрів – це буде відкритий простір з дерев'яною стелею і мансардними вікнами. Між стінами розташують спеціальні портали з колбами для тіл.


Це перший у світі подібний проєкт / Фото: Dezeen

В центрі будівлі буде величезний зал для проведення прощальних церемоній – по центру буде стіна з рослин.


Зал для прощання із померлими / Фото: Dezeen

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.