Виконавець обов'язків директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін повідомив, що піковий період усіх вірусних інфекцій зазвичай припадає саме на листопад, повідомляє РБК-Україна.

Варто знати Як відрізнити COVID-19 від грипу чи застуди: інфографіка

Саме тому у Центрі громадського здоров'я вважають, що 2020 рік не буде винятком, і захворюваність на грип та COVID-19 буде найвищою наприкінці останнього місяці осені.

Ігор Кузін
“Ми розраховуємо, що пік епідемії буде в кінці листопада. Тому що зазвичай це піковий період для усіх вірусних інфекцій. Якщо говорити як про ГРВІ, так і про нову коронавірусну інфекцію, пік хвилі найчастіше відбувається наприкінці листопада і після цього йде на спад упродовж грудня, січня... Ми розраховуємо на те, що піковий рівень захворюваності в нас буде наприкінці листопада”.

Згідно з прогнозом, за найгіршим сценарієм в цей період в країні реєструватимуть до 35 тисяч хворих на вірусні інфекції за день. Натомість Кузін зазначив, що сценарій у 20 тисяч нових випадків захворювання на добу цілком реалістичний.

Ігор Кузін
“Зараз дуже важко робити якісь точні прогнози, але прогнози стосовно добової кількості 20 тисяч цілком реальні. Тому що ми вже зараз бачимо гострі респіраторні захворювання, інфекції. Цілком ймовірно, що якщо ті тренди, які зараз реєструються, будуть продовжуватися, то цифра у 20 тисяч цілком реальна.”

Він додав, що при поточному сценарії таку захворюваність можна очікувати вже через три-чотири тижні.

Зазначимо, що МОЗ України та Центр громадського здоров'я наголошують на тому, що грипом та коронавірусом можна хворіти одночасно.

Обидві хвороби можуть мати як і легку форму, так і важку. Але у випадку подвійного інфікування існує підвищений ризик тяжкого ураження легенів, складного перебігу хвороби та смерті.

Грип схожий на коронавірус тим, що передається повітряно-крапельним шляхом. Обидва захворювання мають спільні основні симптоми: гарячка, кашель та втома.

Як знизити ризик інфікування грипом та коронавірусом:

  • Ретельно та часто мийте руки з милом близько 40 секунд. У випадку відсутності мила – користуйтесь антисептиком;
  • Тримайте дистанцію щонайменше 1,5 метра від інших;
  • Якщо дотримуватися дистанції неможливо, одягайте маску;
  • Не торкайтеся очей, рота, носа;
  • Кашляйте та чхайте у згин ліктя чи одноразову хустинку;
  • Але ефективна вакцина проти грипу існує вже на прилавках українських аптек. Але важливо розуміти, що це не захистить вас від COVID-19;
  • Якщо з'являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.


Як відрізнити грип, застуду від коронавірусу / Інфографіка 24 канал