Про це мовиться у п'ятій частині розслідування "Торгівля тілом" (The Body Trade), повідомляє портал Media Sapiens.

Так, журналісти купили дві людські голови та шийний хребець – кожна частина тіла коштувала 300 доларів. Органи вдалося отримати "після короткого листування електронною поштою".

Читайте також: Людські органи планують вирощувати на свинях

Як зазначають автори розслідування, вони намагалися дізнатися, чи можна придбати в інтернеті частини людських тіл і чи будуть вони корисними медичним організаціям. Журналісти зізналися, що не уявляли, що продаж відбувається так просто.

Журналісти також розповіли, що їм невідомо, чи продавець (компанія Restore Life) перевірив особу покупця. Якщо так – то він неодмінно дізнався б, що це репортер Reuters.

Як стверджують американські юристи, викладачі та урядовці, ані продаж, ані доставка такого "товару" не порушують жодних законів США.

Хоча продавати органи, які використовуються для трансплантації, – незаконно, у більшості штатів цілком легально можна продавати частини тіла, які були пожертвувані на дослідження чи освіту. Купівля вина в інтернеті, схоже, більш жорстко контролюється, бо вимагає певного віку,
– зазначають автори статті.

Загалом журналісти знайшли 34 торговців людськими органами, які здебільшого працюють, як комерційні організації. За оцінками агентства, з 2011 по 2015 рік такі торгівці продали щонайменше 50 тисяч тіл або 182 тисячі органів по всій Америці. Вартість цілого тіла людини варіюється від 3 до 5 тисяч доларів.

Видання зазначило, що останки, які придбали його розслідувачі, "ніколи не використовувалися журналістами". Після покупки Reuters передало органи університету штату Міннесота.