Лікар Михайло Гаврилов розповів, які аналізи потрібно пройти, щоб контролювати стан здоров’я.
Читайте також: Чому температура постійно тримається вище 37°C
1. Індекс маси тіла.
2. Окружність талії. Черевний жир бере безпосередню участь в обміні речовин і виробляє різні гормони.
3. Кров'яний тиск. Підвищений тиск пов'язують з підвищеним ризиком хвороб серця і зниженням мозкової діяльності.
4. Загальний аналіз крові. Показує загальний стан здоров'я крові, в тому числі червоних і білих кров'яних тілець.
5. Аналіз крові на рівень кортизолу. Вимірює рівень гормону стресу в крові.
6. Загальний біохімічний аналіз крові. Дозволяє оцінити стан здоров'я печінки, нирок, а також дізнатися рівень цукру і холестерину в крові.
Загальний біохімічний аналіз крові
7. Аналіз крові на цукор і / або на глікований гемоглобін. Аналізи допоможуть оцінити середнє значення рівня цукру у вас в крові за останні два-три місяці. Він використовується як допоміжне дослідження для виявлення переддіабетного стану і діабету.
8. Аналіз крові на рівень вітаміну D. Понижений рівень вітаміну D пов'язують з ожирінням, депресією, ослабленим імунітетом.
9. Аналіз крові на стан гормонів щитоподібної залози. Порушення її функції можуть зробити процес схуднення складним завданням. Головне – не запускати і вчасно звернутися до фахівця.
10. Аналіз крові на С-реактивний білок. С-реактивний білок вимірює рівень запалення в організмі. Найбільш поширеними причинами підвищеного рівня С-реактивного білка є метаболічний синдром, знижена чутливість організму до інсуліну, реакція на харчі.
11. Аналіз крові на феритин. Вимірює кількість запасу заліза в організмі, його рівень підвищується при запаленні і опірності організму до інсуліну.
12. Аналіз крові на вільний і загальний тестостерон. Знижений рівень тестостерону як для чоловіків, так і для жінок пов'язують з браком енергії, хворобами серця і судин, ожирінням, низьким лібідо, депресією.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.