Lifehacker опублікував 10 звичайних речовин, які у великих кількостях можуть викликати летальний результат.

Смертельна доза кави

Кава – багате джерело кофеїну, а кофеїн – наркотична речовина, яке провокує посилення серцебиття і може стати причиною зупинки серця, якщо його вживати у дуже великих кількостях.

Правда, для того щоб спровокувати летальний результат, потрібно пити близько трьох чашок кави кожну годину протягом дня і ночі. Якщо потрібна конкретна цифра, то 70 чашок кави містить достатньо кофеїну, щоб убити людину вагою до 70 кг.

Скільки звичайна людина може не дихати, перш ніж помре?

Якщо помістити голову під воду або просто затримати дихання, то через чотири хвилини без кисню мозок отримає травму, а через шість – настане смерть.

Звичайно, є треновані люди, які можуть затримувати дихання і на 20 хвилин, але це окремі випадки.

Вишня може вбити? Може!

Чи знаєте ви, що вишня також може позбавити людину кисню? У кісточках вишні міститься отрута – цианід. Якщо ви випадково проковтнули кісточку, це ніяк не зашкодить. Небезпеку становлять насіння, які знаходяться в кісточках. Тому дуже небезпечно розколювати кісточки і їсти те, що всередині. Всього одного-двох грамів насіння вишні досить, щоб убити людину.

Смертельна доза алкоголю

13 чарок міцного алкоголю, випитих підряд, можуть стати причиною летального результату (багато залежить ще й від ваги людини). Алкоголь змінює хімічну структуру мозку, а точніше – рівень нейромедіаторів, які постачають сигнали від мозку до всіх частин тіла. Висока доза алкоголю уповільнює роботу тих ділянок, які відповідають за дихання і серцебиття, що може призвести до смерті.

Який зріст може вбити людину?

У 1930-х жив хлопець Роберт Першинг Уодлоу зростом 272 см. Надто великий зріст створив надлишкове навантаження на кровоносну систему і кістки. Роберт помер у 22 роки.

У науковому світі існує гіпотеза, що кожні 2,5 см після 1,5 метра зменшують тривалість життя на 1 рік і 3 місяці.

Читайте також: Від чого найчастіше помирають люди

При якій гучності серце людини може зупинитися?

Не робіть звук голосніше 185 децибелів, це вважається смертельним порогом гучності для людини. Занадто гучний звук призводить до повітряної емболії – проникненню бульбашок в артерію і її закупорці. У підсумку кров перестає надходити до серця і мозку.

Щоб ви розуміли, скільки це, 185 децибел, наведу деякі цифри. Відбійний молоток дає приблизно 100 Дб (якщо стояти поблизу), бензопила – близько 120 Дб, а звук в 150 Дб можна відчути, стоячи поряд з турбіною злітаючого літака.

Скільки можна протриматися без сну, перш ніж настане смерть?

У дослідженнях на щурах був поставлений рекорд в два тижні. Світовий рекорд людини – це 11 днів без сну. Але немає жодного задокументованого випадку смерті через тривалу відсутність сну.

Смертельна доза марихуани

Щоб померти, потрібно з'їсти 22 кг веселої трави або викурити 680 г за 15 хвилин. Це пояснює той факт, що немає жодного офіційного випадку смерті від передозування марихуани.

Смертельна доза шоколаду

Якщо у вас є собака, то ви знаєте, що не можна давати шоколад тварині. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Речовина теобромін, до якого так чутливі чотириногі, може нашкодити і людині. Правда, смертельна доза шоколаду – 85 плиток, з'їдених поспіль. Навряд чи хтось на таке здатний.

Смертельна доза води

Велика кількість води (приблизно 6 літрів) може викликати проблеми. Клітини при такому об'ємі рідини починають набухати, а це призводить до головного болю і судом, в крайніх випадках – навіть до коми та смерті. Відомий випадок, коли людина померла після того, як випила 10 літрів води протягом восьми годин.

А якщо пити мало води і їсти багато солоного, то клітини стискаються, що призводить до стану, який називається гіпернатріємія, що теж згубно впливає на здоров'я.

Читайте також: ТОП-20 ідеальних порад для життя