"Обозреватель" склав список медичних препаратів, які можуть принести фатальну шкоду організму людини.


Джес (Yaz) — контрацептивний препарат

Препарат випускається компанією Байєр для жінок 35+. Основним їх компонентом є дроспіренон, який сприяє збільшенню концентрації калію в крові, що призводить до ризику порушення серцевих ритмів і потенційної смерті. Крім того, ця речовина сприяє утворенню тромбів.

Сьогодні більше 10 тисяч осіб судяться з компанією, яка вже виплатила 750 мільйонів доларів компенсації.


Новаринг — контрацептивне вагінальне кільце

Препарат виробництва нідерландської компанії Oragnon (зараз Merck). Компанія вказує тільки незначні побічні ефекти: головний біль і нудоту. Але кільце провокує тромбоутворення, що може призвести до серцевого нападу, тромбозів та інсульту.

Сьогодні в судах перебуває більше 1700 справ проти Новаринг. Компанію звинуватили в приховуванні інформації.


Імпланти від компанії Stryker

Багато компаній сьогодні пропонують заміну суглобів стегна і колін. Однак штучні тазостегнові суглоби Rejuvenate, ABG II і Accolade від компанії Stryker здатні піддаватися корозії в організмі людини. Під час корозії чужорідні речовини надходять в кров і пацієнти мучаться від страшних болів у м'яких тканинах і кістках, що призводить навіть до некрозу.

У червні 2015 суд призначив компанії штраф у розмірі 1,5 мільярда доларів.


Андрогель — замісна терапія при нестачі тестостерону

У 5% чоловіків, яким поставили діагноз тестикулярний гіпогонадизм, в аптечці є Андрогель, Стріант або Аксірон. Любителі цих препаратів скаржаться на болі в серці, тромби і інші серцеві відхилення. Компанію Abbot Pharmaceutical, виробника Андрогеля, застукали на підкупі медиків, щоб ті прописували саме цей препарат.


Ендоскоп "Олімпус"

Ендоскоп Olympus TJF-Q180V використовувався в медичному центрі імені Рональда Рейгана в Каліфорнії і став причиною двох смертей. Він став розповсюджувачем стійкої до антибіотиків ентеробактерії. Таких випадків було близько 200. 50% всіх заражених могли померти. Розслідування показало, що перед використанням ендоскоп ніхто ретельно не дезінфікував, оскільки його будова не дозволяє обробки.


Мірена — контрацептивна внутрішньоматкова спіраль

Розроблена і представлена ​​на ринку в Європі в 1991 році внутрішньоматкова спіраль Мірена від компанії Байєр виділяє гормон левоноргестрел. Перші тривожні дзвіночки стали надходити, коли сама компанія заявила про те, що не до кінця впевнена в тому, що знає, як насправді працює спіраль. Серед ускладнень стали не рідкісними випадки позаматкових вагітностей і випадання спіралі. Мірена стала причиною такого захворювання, як перитоніт внаслідок ушкодження внутрішніх органів.


Зофран — таблетки від нудоти та закачування

Виробника таблеток звинуватили в тому, що в інструкції не вказано, які форми нудоти можна полегшити цим препаратом. Наприклад, вагітним жінкам під час токсикозу вживати Зофран категорично не можна. Дослідження пов'язали використання Зофрану з ризиком розвитку дефектів новонароджених, включаючи заячу губу, клишоногість та інше. Основний компонент ондансетрон впливає на рівень серотоніну в мозку. У вагітних жінок ця речовина проникає через плаценту і негативно впливає на мозок плоду, який ще формується.

У 2012 році компанія виплатила по судах 3 мільярди доларів штрафів.


Ксарелто — антитромботичний препарат

Оральний антикоагулянт використовується для лікування тромбозу глибоких вен та емболії судин легенів. Цей препарат має низку серйозних побічних ефектів, включаючи безконтрольні кровотечі з будь-якої частини тіла, це може бути шлунок, мозок або очі. Найстрашніше, що ніхто не знає антидоту. Багато пацієнтів померли під час лікування цим препаратом.


Рисперидон — атиповий антипсихотичний засіб

Препарат розроблений для лікування шизофренії і депресивних станів, крім того, його активно застосовували для лікування агресивних станів у дітей, яким поставили діагноз аутизм. Препарат блокує рецептори, що виробляють допамін в мозку. Серед ускладнень під час його вживання відзначалися випадки появи діабету, ожиріння, інсульту і гінекомастії у чоловіків.

Наголошуємо, що самолікування небезпечне для вашого здоров'я. Тому перед вживанням будь-яких препаратів проконсультуйтесь з лікарем.