Тривалість сну

Третину свого життя людина витрачає на сон. Це виходить близько 25 років. Проте ось так просто взяти і скоротити час сну не вийде. Для повноцінного існування нашому організму потрібно близько 7-8 годин нічного відпочинку. Якщо ця цифра значно менша, то відбувається стрімке зниження розумових і фізичних здібностей. Проте вчені помітили, що за останнє сторіччя через бурхливий технологічний прогрес середній час сну скоротився з 9 до 7,5 годин.

Сон і вага

Вчені з'ясували, що систематичне недосипання може призвести до досить швидкого збільшення ваги (до кілограма протягом тижня). Пояснюється це тим, що організм при нестачі ресурсів намагається заповнити їх будь-яким доступним способом. Тому, якщо хочете схуднути, висипайтеся.

Рекорди

Найтриваліший проміжок часу, протягом якого здорова людина могла обходитися без сну, склав 11 днів. Рекорд був встановлений в 1965 році 17-річним учнем середньої школи з Сан-Дієго, Каліфорнія. Хоча історія знає більш вражаючий випадок, коли угорський солдат отримав пошкодження мозку через поранення в голову і не спав в результаті майже 40 років.

Читайте також: Вчені виявили простий секрет здорового сну

Як спали генії

Великі люди відрізняються від всіх інших не тільки своїми розумовими здібностями, але і деякими побутовими звичками. Наприклад, Леонардо да Вінчі використовував метод поліфазного сну: відпочивав кожні 4 години по 15 хвилин. Нікола Тесла спав 2 години на добу, а Ейнштейн відпочивав трохи більше – по 4 години в день.

Будильники

Перший механічний будильник винайшов Леві Хатчинс в 1787 році в Америці. Він умів будити тільки в один і той же час – в 4 ранку. Будильник, який можна налаштувати на потрібний час, з'явився тільки 60 років потому завдяки французу Антуану Радье. Але тоді це були шалено дорогі пристрої, тому прості люди часто користувалися послугами спеціальних людей, які ходили по вулицях і стукали у вікно в заздалегідь обумовлений час.

Сновидіння

Деякі люди стверджують, що ніколи не бачать снів. Однак це не правда: на думку вчених, сни бачать всі. Однак абсолютну більшість сновидінь ми забуваємо. Після п'яти хвилин неспання 50% нічних пригод вже неможливо згадати, а якщо пройшло десять хвилин, то ця цифра наближається до 90%. Звідси висновок: якщо хочете зафіксувати свій нічний сон, кладіть поруч із собою блокнот з ручкою або диктофон, щоби записати сон одразу після пробудження.

Жінки і чоловіки

За статистикою, зібраною сервісом Fitbit, жінки сплять приблизно на 20 хвилин більше, ніж чоловіки. Що стосується якості сну, то чоловіки сплять більш неспокійним сном і прокидаються частіше. Зате жінки на 10% частіше скаржаться на проблеми зі сном і відзначають якість свого сну як незадовільний. Пояснити це можна тим фактом, що жінки бачать більш насичені і емоційні сни, які іноді переходять в кошмари.

Читайте також: Як навчитися засинати за 1 хвилину