Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму Facebook.
Читайте також: Топ-10 популярних міфів, які Супрун спростувала у 2018 році
"Чи можна безпечно дивитися на "зварку"? Мається на увазі процес зварювання – технологія, коли спеціаліст за допомогою інструментів сплавлює метали і від цього утворюються специфічні іскри. Страх про те, що навіть миттєвий погляд на них, може серйозно пошкодити зір чи навіть призвести до його втрати – перебільшений", – зазначила чиновниця.
За її словами, пошкодження зору дуже малоймовірне, якщо перехожі на вулиці помітили, що десь працює зварювальник.
Очільниця МОЗ відзначила, що чим довше людина піддається впливу ультрафіолетових променів, тим сильнішими будуть симптоми. Проте, зазвичай за день-два все нормалізовується. Водночас, лише лікар може зробити конкретні висновки щодо перебігу недуги та лікування.
"Оскільки все залежить від процесу зварювання, зварювального струму та інших умов навколишнього середовища, немає чітких нормативів про те, з якої відстані дивитися на нього безпечно, а з якої ні. Тому спеціально стояти і дивитися на зварювання без захисного обладнання для очей не варто", – підсумувала Супрун.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.