Такі дані підтвердило дослідження, яке провели за допомогою суперкомп'ютера MOGON II в Майнцському університеті імені Йоганна Гутенберга (JGU).

Також на тему: Чому препарати від COVID-19, схвалені в Україні, не є ефективними: коментар лікарки

Вчені змоделювали спосіб, який дозволяє зв'язати 42 тисячі різних речовин, наявних у відкритих базах, з певними білками нового коронавірусу. Успішний зв'язок дозволить перешкоджати проникненню вірусу в організм і його розмноженню.

Наскільки нам відомо, ми першими застосували молекулярного моделювання з новим коронавірусом. І у нас фантастичні результати. Ми знайшли ряд вже схвалених ліків для лікування гепатиту С, які можуть дати перспективні результати в лікуванні COVID-19,
– розповів професор Томас Ефферт з Інституту фармацевтики і біомедичних досліджень JGU, провідний автор дослідження.

Цей метод набагато швидший і дешевший, ніж лабораторні експерименти. Використовуючи суперкомп'ютер MOGON II, дослідники зробили понад 30 мільярдів одноразових розрахунків протягом двох місяців і виявили, що сполуки з чотирьох препаратів проти гепатиту С: симепревір, парітапревір, гразопревір і велпатасвір мають високу здатність зв'язуватися з білками SARS-CoV-2, що може потенційно запобігти інфікуванню.

Результати цих досліджень тепер мають бути перевірені в лабораторних експериментах та клінічних дослідженнях.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.